Scheduling en timetabling

Website:website containing additional information
Course code:WISTT
Credits:5.72 ECTS (=4 old credit points)
Period:periode 5 (week 20 t/m 27, dwz 13-5-2002 t/m 5-7-2002; herkansing week 34)
Participants:up till now 10 subscriptions
Schedule:Dit is een oud rooster!
formgrouptimeweekroomteacher
college   ma 13-1520,22-26 BBL-508 Han Hoogeveen
 
do 13-1520-26 BBL-513
vragenuur   do 15-1720-26 BBL-513
Contents:Bij het vak scheduling en timetabling wordt aandacht besteed aan het oplossen van vraagstukken als: `Op welk tijdstip ga je een bepaalde actie ondernemen?', of `Wie laat je een bepaalde opdracht uitvoeren op een gegeven tijdstip?' De eerste vraag is een typisch voorbeeld van een schedulingprobleem; de tweede staat centraal in roosterproblemen. Bij het college worden technieken uit de combinatorische optimalisering behandeld die kunnen worden gebruikt om dergelijke problemen op te lossen, eventueel in combinatie met algoritmen gebaseerd op locaal zoeken.

Zoals de titel al aangeeft zijn er twee grote onderdelen: Timetabling en Scheduling. Bij het eerste onderdeel wordt er gekeken naar praktische problemen. Zo komen onder andere aan bod: het bepalen van de vertrektijden van de treinen bij de NS, het plannen van bussen en buschauffeurs in Rotterdam, en het maken van schoolroosters. Bij het tweede deel wordt een inleiding gegeven in de theorie van scheduling. De studenten mogen hierbij ook zelf problemen aandragen!

Er wordt verondersteld dat men in ieder geval de vakken `Algoritmiek' (of AD2) en `Discrete optimalisering' of `Optimalisering' heeft gevolgd.

Literature:handouts.
Course form:Hoorcollege.
Exam form:Mondeling tentamen plus een opdracht.
Minimum effort to qualify for 2nd chance exam:Om aan de aanvullende toets te mogen meedoen is ontbreken van ten hoogte 1 toetsactiviteit toegestaan.
wijzigen?