Database-architecturen

Website:website containing additional information
Course code:INFODBA
Credits:7.5 ECTS (=5.25 old credit points)
Period:periode 2 (week 47 t/m 5, dwz 15-11-2004 t/m 4-2-2005; herkansing week 12)
Timeslot:A
Participants:up till now 13 subscriptions
Schedule:Dit is een oud rooster!
formgrouptimeweekroomteacher
college          Hans Philippi
 
seminar   ma 11-1347-51,1-4 BBL-505
wo 09-1147-51,1-4 BBL-505
Contents:In dit vak gaan we kijken naar het binnenste van een Database Management System. De belangrijkste onderwerpen zijn: geheugenmanagement, indexering en query processing.
Geheugenmanagement: Onderwerpen zijn: memory hierarchy, secondary storage, access time, robuustheid in record layout.
Indexering: Naast de bekende structuren als B-trees en hash tables bespreken we multidimensionale indexen, die relevant zijn voor bijvoorbeeld geografische informatiesystemen en OLAP-cubes.
Query processing: Het gehele vertaalproces van SQL queries naar fysieke toegangsplannen wordt in detail bekeken. Onderdelen zijn: query parsing and rewriting, kostenschattingen, bepaling van de join volgorde.
Literature:H. Garcia-Molina, Database System Implementation, Prentice Hall ISBN 0-13-040264-8
Course form:Dit vak wordt als seminarium gegeven. Daarnaast zijn er twee toetsen. Ook een klein practicum maakt deel uit van het vak.
Exam form:De gewichten van de onderdelen die bijdragen aan het eindcijfer zijn: presentatie 30%, toetsen 2x20%, houding en discussiebijdragen 15% en de practicumopgave 15%. Het cijfer voor elk van deze onderdelen moet tenminste 5 bedragen.
Minimum effort to qualify for 2nd chance exam:Om aan de aanvullende toets te mogen meedoen is ontbreken van ten hoogte 1 toetsactiviteit toegestaan.
wijzigen?